Zapraszamy uczniów klas trzecich do udziału w konkursie. Podajemy jego regulamin.

Regulamin Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

dla klas trzecich „Fun Facts Quiz”

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

Niniejszy regulamin określa warunki wewnątrzszkolnego konkursu dla klas trzecich „Fun Facts Quiz” organizowanego w Szkole Podstawowej nr 31 w Krakowie. Koordynatorem konkursu jest nauczyciel języka angielskiego: mgr Anna Suberlak.

II. CELE KONKURSU

1. Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania językiem angielskim.
2. Sprawdzenie wiedzy uczniów o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.
3. Zachęcanie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy o krajach anglojęzycznych – ich historii, kulturze, geografii, zwyczajach i świętach.
4. Umożliwienie uczniom sprawdzenia własnej wiedzy zdobytej na lekcjach języka angielskiego, zajęciach pozalekcyjnych i innych przedmiotach.
5. Stworzenie płaszczyzny zdrowej rywalizacji oraz szansy wygrania.

III. ZAKRES MATERIAŁU

Konkurs sprawdzi wiedzę uczniów w zakresie historii, geografii, kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych (Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii, Stany Zjednoczone).

IV. STRUKTURA KONKURSU

Konkurs jest jednoetapowy: etap szkolny w formie pisemnej.

V. KOMISJA KONKURSOWA

1. Konkurs zostanie przeprowadzony w obecności komisji konkursowej.
2. Prace konkursowe sprawdzane będą przez nauczyciela języka angielskiego.

VI. PRZEBIEG KONKURSU

Termin konkursu: 26 maja 2023, godz.13:50, sala nr 29.

Zgłoszenia należy kierować do nauczyciela języka angielskiego. Do pobrania jest metryczka i zgoda ucznia.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!