Każdy może uratować życie!

Jeżeli jesteś świadkiem wypadku lub innej sytuacji, w której komuś potrzebna jest pomoc, nie bój się - reaguj! Twoja pomoc może uratować innej osobie życie. Udzielanie pierwszej pomocy nie jest działaniem zarezerwowanym tylko i wyłącznie dla ratowników medycznych czy lekarzy.

O tym dowiedzieli się niedawno uczniowie naszej szkoły.

Od 27 do 29 marca 2023 r.  klasy VIa i VI b uczestniczyły w zajęciach z pierwszej pomocy zorganizowanych ramach projektu  #krakowskiimpulszyciaAED.

Nasi uczniowie szkolili się pod opieką ratowników Krakowskiego WOPR-u.

Program powszechnego dostępu do defibrylacji z elementami nauki pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowała gmina miejska Kraków.

W ramach trzydniowego programu nasi szóstoklasiści przeszli szkolenie teoretyczne oraz praktyczne z zakresu pierwszej pomocy z wykorzystaniem m.in. fantomu dorosłego człowieka, fantomu dziecka, szkoleniowego AED.

Zobacz fotorelację