Aby uczcić patrona roku 2023 Mikołaja Kopernika, zapraszamy chętnych uczniów do udziału w Szkolnym Konkursie Recytatorskim pt. „Poezja w kosmicznym wydaniu”.

Cele konkursu:
- rozwój zdolności recytatorskich,
- prezentacja umiejętności artystycznych,
- rozwijanie umiejętności językowych,
- kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego,
- uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 31 w Krakowie i odbędzie się 6 listopada (poniedziałek) w bibliotece szkolnej o godz. 12.35 - klasy I-III, a o godz. 13.05 - klasy IV-VIII.

Każdy uczestnik przygotowuje dowolny wiersz o gwiazdach, planetach, astronautach czy rakietach. Innymi słowy niech te wiersze przeniosą nas w stan nieważkości :)

Do konkursu mogą się zgłosić maksymalnie 3 osoby z klasy.

Kryteria oceniania:
- wybór utworu w kontekście tematu konkursu,
- opanowanie pamięciowe utworu,
- trafność interpretacji.

W skład Komisji Konkursowej wchodzą nauczyciele: mgr Ewa Węgiel, mgr Urszula Sroka-Jabłońska oraz mgr Agata Rybus.

Decyzja Komisji Konkursowej jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie. Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją postanowień regulaminu przez Uczestnika oraz jego rodziców.

Zapraszamy!