Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas 1-8 do wzięcia udziału w konkursie „Jestem twórcą komiksu o tematyce szkolnej”.

Cele konkursu:
- rozwijanie zainteresowania komiksem wśród dzieci i młodzieży,
- popularyzacja twórczego myślenia i kreatywności.

Warunkiem uczestnictwa jest stworzenie pracy konkursowej - komiksu o tematyce szkolnej. Prace składać należy w bibliotece szkolnej. Termin oddania upływa w piątek 15 marca.

Uczestnik konkursu może złożyć tylko jedną pracę. Prosimy nadać jej tytuł, podpisać ją imieniem, nazwiskiem oraz podać klasę. Prace należy zszyć/związać.

Wymagania:

Klasy 1
- ilość plansz (stron) – minimum 2
Klasy 2
- ilość plansz (stron) – minimum 3
Klasy 3
- ilość plansz (stron) – minimum 4
- ilość plansz (stron) – minimum 5
- ilość plansz (stron) – minimum 6
- ilość kadrów (obrazków) na planszy – 4

Uwaga! Plansze mają zawierać zarówno kadry (obrazki) jak i dymki z wypowiedziami bohaterów. Format stron – A4.

Komiks może być wykonany techniką plastyczną - kredki, flamastry, ołówek.

Ocenie podlegać będą:
- zgodność z tematem,
- estetyka wykonania,
- przejrzystość,
- pomysłowość.

W skład Komisji Konkursowej wchodzą nauczyciele: mgr Ewa Węgiel, mgr Urszula Sroka-Jabłońska oraz mgr Agata Rybus.

Decyzja Komisji Konkursowej jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie. Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją postanowień regulaminu przez Uczestnika oraz jego rodziców.

Zapraszamy!