Szanowni Rodzice,

firma Strefa_Mistrza - AMAkids  przeprowadzi w naszej szkole w czwartek 28/09/2023 o godz. 15:40 (sala 8) darmowe zajęcia pokazowe z Arytmetyki Mentalnej prezentujące podstawy liczenia na japońskim liczydle Soroban.

Arytmetyka Mentalna™ to licencjonowany zestaw ćwiczeń, rozwijający zdolności umysłowe i twórcze dziecka. Metoda ta rozwija pełny potencjał intelektualny i funkcjonalny obu półkul mózgu. Specjalnie zaprojektowane ćwiczenia pozwalają kształtować umiejętności matematyczne w sposób efektywny i angażujący. Łącząc w sobie techniki zapamiętywania i rozwiązywania problemów matematycznych umożliwiają dzieciom szybsze myślenie, lepszą koncentrację i pewność siebie.

Wprowadzamy również elementy Speedcubing z Adamem Polkowskim, twórcą pierwszej na świecie szkoły Speedcubing oraz zwycięzcą programu THE BRAIN w Polsat, który specjalnie dla AMAkids opracował zestaw zabaw i ćwiczeń z kostką Rubika. Warto zwrócić uwagę na fakt, że ta lubiana przez dzieci układanka kształtuje wyobraźnię i spostrzegawczość, uczy logicznego myślenia i koncentracji, a także rozwija pamięć.

W celu urozmaicenia zajęć, do stałego kursu Arytmetyki Mentalnej dodajemy gry i zabawy wspierające pamięć wzrokową i wyobraźnię, a także ćwiczenia z neuroakrobatyki rozwijające małą motorykę oraz zabawy ruchowe.

Zapisy oraz więcej informacji o Arytmetyce Mentalnej na stronie:

Zapraszamy!
Małgorzata Idzik