1 MAJA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRACY

W Polsce obchodzimy ten dzień od roku 1950. Jest to święto państwowe i dzień wolny od pracy.
W tym roku Dzień Pracy wypada w niedzielę. Jednak codziennie pamiętajmy, by swoim zachowaniem w należyty sposób okazywać szacunek osobom, które starają się jak najlepiej wykonywać swoją pracę.

2 MAJA - ŚWIĘTO FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ORAZ DZIEŃ POLONII I POLAKÓW ZA GRANICĄ

Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Zostało wprowadzone na mocy ustawy z 2004 r. o godle, barwach i hymnie narodowym. Głównym założeniem tego święta jest popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości oraz uczenie szacunku do polskich symboli narodowych. Ochronę prawną symboli państwa gwarantuje Konstytucja.
Pamiętajmy, aby na czas świąt majowych wywiesić flagę Polski i tym samym podkreślić naszą narodową tożsamość. Zachęcamy do włączenia się do akcji #mojaflaga.

2 maja obchodzimy również Dzień Polaków i Polonii za Granicą. Jest to dowód uznania za wkład Polonii w odzyskanie niepodległości oraz przywiązanie do polskości. Poza granicami naszego kraju mieszka około 20 milionów Polaków. To dzięki nim możemy trafić na polską obecność, symobole i tradycje nawet w najdalszych zakątkach świata.

3 MAJA - ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 r. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie (po amerykańskiej) konstytucja uchwalona przez tzw. Sejm Wielki. Za jej autorów uważa się króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, wielkiego marszałka litewskiego Ignacego Potockiego oraz ks. Hugona Kołłątaja, duchownego i filozofa. Dokument ten pomagał kolejnym pokoleniom podtrzymać dążenia do niepodległości.
Święto Konstytucji 3 Maja należy do uroczyście obchodzonych polskich świąt.