W dniach 18-19 stycznia 2022 roku w ośrodku PKL na Jaworzynie Krynickiej miała miejsce  II edycja Młodzieżowego Pucharu Polski (MPP) w narciarstwie alpejskim. Na trasie slalomu giganta rywalizowało 160 zawodniczek i zawodników z całej Polski.

Uczniowie SP31 ponownie wrócili z zawodów MPP z dyplomami: Zofia Sarzyńska (kl. 8B) w kategorii Młodziczka zajęła odpowiednio 5. i 7. miejsce. Maksymilian Kawiorski (kl. 8B) w kategorii Młodzik zajął 4. i 6. miejsce. Maksymilian Sowa (kl. 8B) w kategorii Młodzik uplasował się dwukrotnie na 5. miejscu. Jakub Zalewski (kl. 8A), startując w kategorii Junior Młodszy, wywalczył  miejsce 9. i 11.

Kolejna III edycja Młodzieżowego Pucharu Polski miała miejsce w dniach 2-3 lutego 2022 r. Tym razem 135 zawodniczek i zawodników miało wyjątkową okazję zmierzyć się na trasie supergiganta w ośrodku Laworta Ski w Ustrzykach Dolnych.

W konkurencji szybkościowej w kategorii Młodziczka Zofia Sarzyńska zajęła dwa razy 5. miejsce. W Młodzikach Maksymilian Kawiorski był 5. i 7., natomiast Maksymilian Sowa zajął miejsca 11. i 14. Jakub Zalewski uplasował się w kategorii Juniora Młodszego na miejscach 8. i 11.

Po jednym dniu przerwy po rywalizacji w Ustrzykach Dolnych nasi uczniowie mieli kolejną okazję powalczyć w zawodach MPP. W dniach 5-6 lutego 2022 r. odbyła się IV edycja Młodzieżowego Pucharu Polski. Na trudnej i technicznej trasie slalomu Palenica 1 w Szczawnicy brązowy medal zdobył Maksymilian Sowa. Maksymilian Kawiorski zajął 4. miejsce, a w kolejnym dniu rywalizacji stanął na podium, zdobywając brązowy medal. Zofia Sarzyńska zajęła miejsce 5. w kategorii Młodziczka.

Dwoje uczniów naszej szkoły: Zofia Sarzyńska i Maksymilian Kawiorski reprezentowało Polskę jako kadra Młodzików PZN w prestiżowych zawodach międzynarodowych w narciarstwie alpejskim ( kategoria U14) w Czechach i we Włoszech.

W dniach 21-22 stycznia 2022 r. odbyły się międzynarodowe zawody narciarskie 60. Edycji FIS Children RICKY w Czechach. Maksymilian Kawiorski zajął 6. miejsce w slalomie i 10. w slalomie gigancie. Z kolei Zofia Sarzyńska ukończyła po upadku pierwszy przejazd slalomu i atakując w drugim, uzyskała 7. czas w kategorii dziewcząt.

Kolejnym doświadczeniem na międzynarodowych zawodach był start w nieoficjalnych Mistrzostwach Świata Alpecimbra FIS Children Cup w Folgarii we Włoszech w dniach 28-29 stycznia 2022 r. Na starcie zawodów stawiło się ponad 200 zawodników z 25 krajów świata. Zofia Sarzyńska zdobyła cenne doświadczenie zajmując 22. miejsce w kategorii U14 w slalomie gigancie i  23. w slalomie.

Sam udział w takim wydarzeniu jest wielkim wyróżnieniem.

Podziękowania dla Pani Katarzyny Sarzyńskiej za obszerną relację ze startów naszych uczniów.