Dzisiaj, 23 września 2019 roku uczniowie klas pierwszych, drugich oraz klasa 3a brali udział w spotkaniu z pracownikami Straży Miejskiej Miasta Kraków.

Zajęcia miały na celu przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego zachowania w drodze do i ze szkoły. Funkcjonariusze przypomnieli podstawowe przepisy dotyczące pieszych i rowerzystów. Przekonywali o obowiązku i konieczności noszenia odblasków oraz o tym, jak ważne jest wykształcenie w sobie prawidłowych nawyków uczestnika ruchu drogowego.

Dodatkowo tematyka spotkania dotyczyła unikania różnego rodzaju zagrożeń, np. w kontaktach z osobami obcymi lub agresywnymi czworonogami. Strażnicy propagowali asertywność w kontaktach z ludźmi, których nie znamy oraz instruowali dzieci, jak należy się zachować, gdy na swej drodze spotkamy agresywnego psa. Wielu uczniów bowiem samodzielnie pokonuje drogę do i ze szkoły.

Strażnicy zaprezentowali uczniom przedstawienie pt. „Bądź bezpieczny”. Występ był bardzo ciekawy. Dzieci oglądały widowisko z zapartym tchem. Najbardziej uczniom podobały się fantastyczne dekoracje, stroje, muzyka i piosenki, specjalnie skomponowane na tę okazję. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali odblaskowe gadżety.

straz1straz3straz4straz2straz5