Z dumą informujemy, że 30 maja 2019 roku Prezydent Miasta Krakowa Pan Jacek Majchrowski uhonorował za zasługi dla Krakowa w dziedzinie edukacyjno – wychowawczej Naszą Szkołę Odznaką "HONORIS GRATIA".

Uroczyste odznaczenie naszego sztandaru miało miejsce w Urzędzie Miasta.

Co to jest odznaka Honoris Gratia?

Jest to polskie odznaczenie przyznawane przez prezydenta Krakowa „zasłużonym dla Miasta”. Odznaka została ustanowiona w 2005 roku. Pierwszą osobą wyróżnioną był kard. Franciszek Macharski. W roku 2011 odznakę otrzymał Zbigniew Wodecki. Od wczoraj Nasza Szkoła również wpisuje się na listę uhonorowanych.

Jak wygląda odznaka Honoris Gratia?

Odznaką jest metalowy krążek o średnicy 4 cm, w górnej ćwiartce wymodelowanej w kształcie wieży Bazyliki Mariackiej oraz murów miejskich, wstęga w barwach Stołecznego Królewskiego Miasta  Krakowa, odznaka zamieszczona jest na niebiesko - białej wstążce. Zdjęcie odznaki prezentujemy poniżej.

odz 3