W marcu i kwietniu klasy czwarte, w ramach realizowanego na lekcjach języka angielskiego projektu Future4me, poznawały elementy historii, geografii i kultury Zjednoczonego Królestwa.

W naszej podróży towarzyszyli nam patroni państw wchodzących w skład UK; uczniowie poznali historię Union Jack, hymn oraz symbolikę Królestwa - z królestwa roślin i zwierząt. Korzystając z dobrodziejstw technologii VR, wybraliśmy się także na wycieczkę do Londynu.

4 v

Uczniowie prezentowali wybrane zabytki stolicy UK, przygotowali makiety Buckingham Palace i Big Bena. Nie zabrakło również chętnych do nauki irlandzkiego stepu, który umilił dyżur nauczycieli w dniu świętego Patryka.

1 v

Ostatnim punktem bloku zajęć jest przygotowanie mapy - praca w zespołach, która stanowi wyzwanie natury nie tylko intelektualnej, lecz również artystycznej i integracyjnej oraz jest formą utrwalenia wiadomości przed szkolnym konkursem wiedzy „Two heads are better than one!”, który odbędzie się 19 maja.

Urszula Głód

Więcej na szkolnym Facebooku.