Funty i dolary nie mają już tajemnic dla uczniów klas trzecich, którzy podczas zajęć realizowanych w ramach projektu Future4Me poznali walutę Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Dzieci zapoznały się z symbolami funtów, pensów, dolarów i centów. Oglądały banknoty z wizerunkiem królowej Elżbiety II i znanymi postaciami z historii USA i Wielkiej Brytanii. Ponadto za pomocą piosenki "The Money song" uczniowie dowiedzieli się, jak nazywają się obiegowe monety amerykańskie.

Dla wszystkich bardzo atrakcyjna okazała się zabawa "Money money money in my pocket", która polegała na szukaniu ukrytej pod kubeczkiem monety. Uczniowie dowiedzieli się również, jakie są kursy funta i dolara oraz jak przeliczamy je na polskie złote.

mon 3  mon 4