Ostatki, zapusty – okres kończący karnawał - jest różnie nazywany i obchodzony na świecie.

W Polsce kończymy okres zabaw i szaleństw Tłustym Czwartkiem, a w Wielkiej Brytanii obchodzony jest Pancake Day. Z tej okazji uczniowie klas 2 i 3 podczas zajęć z języka angielskiego mieli okazję poczuć namiastkę obchodzonego dzień przed Popielcem - Dnia Naleśnika. Dzieci poznały nie tylko przepis na brytyjskie naleśniki z sokiem z cytryny, ale także typowe dla tego święta zabawy i konkursy.

Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się zabawy "Pancake race" oraz "Cut the cake".

pan 2

Jednak najwięcej radości sprawiła wszystkim zabawa "Toss the pancake". Uczniowie z zaangażowaniem podrzucali naleśniki i nie kryli dumy, gdy ten z powrotem spadł na patelnię.

pan 1  pan 3

Wykonanie i prezentacja swoich ulubionych naleśników przy piosence "I like pancake" była podsumowaniem doskonałej zabawy na koniec karnawału.

pan 6