W czwartek 5 stycznia klasy ósme wybrały się na Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego

Uczniowie uczestniczyli w warsztatatch pt. "Chemik na miejscu zbrodni". Profesorowie z Zakładu Dydaktyki Chemii wykonali przed licznie zgromadzoną publicznością doświadczenia pozwalające na wykrywanie i ujawnianie śladów pozostawionych przez przestępcę na miejscu zbrodni.

Zaprezentowano techniki ujawniania odcisków palców i śladów krwawych oraz zabezpieczania śladów traseologicznych (np. odcisków butów) i powystrzałowych. Omawiane techniki zilustrowane zostały doświadczeniami, połączonymi z omówieniem teorii pomocnej w zrozumieniu obserwacji.

Pokazy wszystkim bardzo się podobały. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania prowadzących, biorąc czynny udział w warsztatach.