W ostatni czwartek klasy 3a i 3b miały przyjemność gościć Zespół Pieśni i Tańca „Małe Słowianki”.

Podczas spotkania z członkami i pedagogami zespołu dzieci dowiedziały się, że uczestnictwo w zespole daje możliwość poznawania różnych kultur oraz rozwijania pasji i talentów w obszarze tańców narodowych oraz piosenek z różnych regionów Polski czy krajów słowiańskich. Członkowie zespołu opowiadali, w jaki sposób rozwijają swoje predyspozycje taneczne i wokalne, kultywują tradycje narodowe, a także nawiązują osobiste znajomości i przyjaźnie na całe życie.

Po obejrzeniu krótkiego występu nasi uczniowie byli pod wielkim wrażeniem umiejętności wokalnych i tanecznych gości. Większość z nich nawet zadeklarowała, że poważnie zastanawia się nad przyłączeniem się do „Małych Słowianek”.

słow