Już po raz piąty Nasza Szkoła włączyła się do kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

W dniu dzisiejszym, tj. 10 listopada (w ostatnim dniu roboczym przed Narodowym Świętem Niepodległości) o symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie oraz nauczyciele odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Warto wspomnieć, że akcja ta została zapoczątkowana w 2018 roku i od początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Przyłączają się do niej również placówki polonijne z całego świata. Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje, że w roku ubiegłym „Mazurek Dąbrowskiego” zaśpiewany został w prawie 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

hymn 1 hymn 2

hymn 5