Podczas ostatnich zajęć z języka angielskiego realizowanych w ramach lekcji kulturowych programu Future4me uczniowie z klasy 3a, 3b oraz 4b poznali tradycje związane ze świętem Bonfire Night.

Dzień Guya Fawkesa to angielskie święto obchodzone hucznie 5 listopada, w rocznicę wykrycia tzw. spisku prochowego. Tradycją tego dnia jest palenie przez dzieci kukieł wyobrażających Guya Fawkesa, a także pokazy sztucznych ogni oraz festyny. Po obejrzeniu krótkiego filmu i nauce rymowanki „Gunpowder Plot” dzieci wykonały prace plastyczne - ogniska i fajerwerki. Jednak największą atrakcją okazały się dla nich zimne ognie, które zostały zapalone na koniec lekcji.

Celem lekcji było wzbudzenie w uczniach ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur.

bn 3 bn 5

bn 4