Dzisiaj, 14 października odbyło się w Naszej Szkole uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na ucznia.

Pierwszoklasiści pięknie i dojrzale uczestniczyli w tym wydarzeniu, składając ślubowanie słowami: My, uczniowie klas pierwszych uroczyście ślubujemy pilnie się uczyć, wzorowo zachowywać, dbać o dobre imię naszej szkoły. Następnie Pani Dyrektor Anna Bojda dokonała aktu pasowania. Podeszła do każdego ucznia, dotykając jego ramię ogromnym niebieskim ołówkiem i wypowiadając tradycyjną formułę.

W dalszej części uroczystości zgromadzeni w sali goście byli świadkami występów klas pierwszych i czwartych. Wszyscy pierwszoklasiści pięknie zaśpiewali piosenkę, a ich reprezentanci zaprezentowali recytację wiersza. Czwartoklasiści zgodnym chórem wykonali kolejną szkolną pieśń, po czym gimnastyczki z klasy 4b pokazały świetny układ. Część artystyczna zakończyła się solowym występem utalentowanej gimnastyczki z klasy 1b Mileny Stella-Sawickiej.

Następnie uczniowie klas czwartych wręczyli pierwszoklasistom prezenty przygotowane przez siebie i przez Radę Rodziców.

Swoją postawą pierwszoklasiści zaświadczyli, że są już gotowi, aby dołączyć do społeczności uczniów Szkoły Podstawowej nr 31 im. doktora Henryka Jordana w Krakowie.

Podczas uroczystości głos zabrali Pani Dyrektor Anna Bojda, Radna Miasta Krakowa, Pani Iwona Chamielec, Przewodniczący Rady Dzielnicy, Pan Szczęsny Filipiak oraz Przewodniczący Rady Rodziców, Pan Paweł Borówka.

Przyłączając się do słów Pani Dyrektor oraz dzisiejszych szanownych Gości, gratulujemy wszystkim Pierwszoklasistom i życzymy wielu sukcesów w dalszej edukacji!

Więcej zdjęć w zakładce Fotogaleria uczniowska.

ślubowanie