ŚWIETLICA SZKOLNA

Informacje ogólne:

Świetlica czynna jest od poniedziałku  do piątku w godz. 7.00 - 17.00.

Wychowawczynie:

• Katarzyna Cholewicz

• Joanna Jamrozik

• Agnieszka Kot

• Bożena Kosibowicz

• Anna Pałach

• Paulina Rzewucka

• Anna Wiśniewska-Sarnek

• Magdalena Ziembla

Opłaty:

20.- zł za wrzesień,

15.- do 20.- zł za każdy pozostały miesiąc.

Wpłaty przyjmowane są w sekretariacie. Można też ich  dokonywać przelewem lub drogą elektroniczną na    konto Rady Rodziców - z dokładnym określeniem  przeznaczenia (np. "świetlica szkolna") i adresu:

Rada Rodziców Szkoły Podstwowej nr 31
im. dr. Henryka Jordana
30-117 Kraków, ul. B. Prusa 18

Bank PKO BP
Nr konta 07 1020 2892 0000 5902 0015 7610

Opłaty są dobrowolne. Z pieniędzy tych pokrywane są m.in. koszty zakupu wody mineralnej, artykułów piśmienniczych (papier, farbki, kredki), artykułów do zajęć plastycznych i inne niezbędne materiały bezpośrednio służące dzieciom. Jak widać, pieniądze "wracają" do dzieci.

Zajęcia świetlicowe:

W świetlicy organizowane są zajęcia czytelnicze (w tym zajęcia cykliczne), edukacyjne, plastyczne, muzyczno-ruchowe, sportowe w sali gimnastycznej i na placu zabaw.

Co roku, w grudniu, organizowany jest Kiermasz Bożonarodzeniowy, a przed Świętami Wielkanocnymi Kiermasz Wielkanocny. Dochód z Kiermaszów przeznaczony jest niemal w całości na cele charytatywne (dla Hospicjum św. Łazarza w Krakowie, a ostatnio na rzecz Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci)

Organizowane są też świetlicowe konkursy plastyczne, a dzieci uczestniczące w rozlicznych konkursach szkolnych i pozaszkolnych, często odnoszą znaczące sukcesy. Ponadto kontynuowana jest współpraca ze Staromiejskim Centrum Kultury i Młodzieży organizującym zajęcia plastyczne dla dzieci. Obok świetnej zabawy dostarcza to dużo satysfakcji i rozwija świadomość własnych możliwości.