Sezon narciarski 2020/2021 w SP 31 dobiegł końca.

Klasy sportowe o profilu narciarstwo alpejskie zdołały w tym roku wyjechać tylko na kilka jednodniówek. Niestety obostrzenia związane z pandemią nie pozwoliły na ich większą liczbę oraz zablokowały możliwość szkolenia na obozach klasowych.
Mimo iż szkolny sezon zanim się na dobrze zaczął, to już się skończył, kilku z naszych reprezentantów może go uznać za bardzo udany. Mowa o zawodnikach, uczniach naszej szkoły, którzy w barwach swoich klubów startowali w zawodach Młodzieżowego Pucharu Polski, Ligi MOZN oraz zawodach międzynarodowych.

I o nich słów kilka.

Na pierwsze miejsce niewątpliwie zasłużył Stanisław Sarzyński – uczeń klasy 8a. Staś, od zeszłego roku członek kadry narodowej w narciarstwie, przygodę z nartami rozpoczął w wieku 3 lat. Narciarsko rozwijał się bardzo systematycznie – łącząc swoją pasję z bardzo dobrymi wynikami w nauce. Co jak wiemy, w tym sporcie, jest bardzo trudne (wyjazdy, zgrupowania, treningi).

Największe sukcesy Stasia to:
- II miejsce w slalomie gigancie w Międzynarodowych Zawodach FIS na Słowacji 2020 - VRÁTNA INTERKRITERIUM
- I miejsce Młodzieżowego Pucharu Polski (MPP) 2019/2020: 1 miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii Młodzik
- I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików 2020 w Szczyrku w kombinacji alpejskiej
- III miejsce w slalomie gigancie i kombinacji w Mistrzostwach Polski Juniora Młodszego 2021 w Szczyrku
- XII miejsce w slalomie gigancie jako reprezentanta Polski na Nieoficjalnych Mistrzostwach Świata Dzieci we Włoszech 2020 - Folgaria - Alpe Cimbra FIS Children Cup U14
- XIX miejsce w slalomie gigancie jako reprezentanta Polski na Nieoficjalnych Mistrzostwach Świata Dzieci we Włoszech 2021 - Folgaria - Alpe Cimbra FIS Children Cup U16.

Kolejnym zawodnikiem, uczniem klasy 7a, jest Jakub Zalewski. Przygodę z nartami zaczął w wieku 4 lat.

Do największych sukcesów Kuby należy zaliczyć:
-  III miejsce w slalomie gigancie w Młodzieżowym Pucharze Polski w Szczawnicy w kategorii Młodzików 2020
- III miejsce w kombinacji alpejskiej w Młodzieżowym Pucharze Polski w Szczawnicy w kategorii Młodzików 2021
- IV miejsce w supergigancie w Mistrzostwach Polski Młodzików w Szczyrku 2021
- III miejsce w klasyfikacji generalnej Ligi MOZN 2019/2020.

W gronie najlepszych miejsce należy się także Maksymilianowi Sowie i Maksymilianowi Kawiorskiemu, obaj z klasy 7b.

Ten pierwszy jeździ na nartach od 4 roku życia. Równolegle do narciarstwa, Maks trenuje z sukcesami gimnastykę sportową, co jest nie lada poświęceniem.

Do największych sukcesów Maksymiliana Sowy zalicza się:
- IV miejsce w slalomie gigancie w kombinacji alpejskiej i VIII miejsce w kombinacji alpejskiej w Młodzieżowym Pucharze Polski w Szczawnicy w kategorii Młodzików 2020/2021
- I miejsce w klasyfikacji generalnej Ligi MOZN w konkurencji SLALOM sezon 2019/2020
- II miejsce w klasyfikacji generalnej Ligi MOZN w sezonie 2019/2020
- III miejsce w slalomie gigancie na zawodach o Puchar Krakowa 2018
- IV miejsce w Ogólnopolskim Finale Lig Alpejskich 2018

- VI i VII miejsce na międzynarodowych zawodach Kidstrophy 2019.

Jeśli chodzi o Maksa Kawiorskiego, to pierwszy raz stanął na nartach w 3 roku życia, a trenuje od kiedy skończył 7 lat. Do największych jego sukcesów należy:
- X miejsce Młodzieżowego Pucharu Polski (MPP) 2020/2021 w klasyfikacji generalnej w kategorii Młodzik
- III miejsce w klasyfikacji generalnej Ligi MOZN w sezonie 2017/2018.

W gronie najlepszych narciarzy SP 31 jest oczywiście też przedstawicielka dziewcząt – Zofia Sarzyńska z klasy 7b.

Zosia swoją przygodę z nartami zaczęła w wieku 2,5 lat, zaczynając pod okiem swojego taty - instruktora narciarstwa alpejskiego. Do największych, indywidualnych sukcesów Zosi należą:

- VIII miejsce na Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim (slalom gigant) w roku 2021
- XI miejsce na Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim (supergigant) w roku 2021
- coroczne miejsca w pierwszej 10-tce Małopolskiej Ligi MOZN.

Wszyscy wymienieni uczniowie SP 31 reprezentują oczywiście naszą szkołę w Mistrzostwach Krakowa i Województwa w narciarstwie, rokrocznie dostarczając złote medale indywidualne i w drużynie.

Jesteśmy z Was dumni, bądźcie wzorem dla młodszych narciarzy naszej szkoły w dążeniu do mistrzostwa sportowego.