W naszej szkole dobiega akcja "Zbieramy dla Łukasza".

W trakcie jej trwania wszystkie klasy oragnizowały kiermasze, podczas których sprzedając różnego rodzju słodkości zbierały pieniądze na wsparcie leczenia dla naszego ucznia, który zmaga się z ciężką chorobą. Przekazujemy Państwu list, który otrzymaliśmy od Rodziców Łukasza.

Drodzy Państwo,

W tym tygodniu otrzymaliśmy z rąk Pani Dyrektor zebrane przez Państwa pieniążki na rzecz Łukasza. Tak szczodry gest z Państwa strony, ogromnie nas zaskoczył i wprawił w szczere zakłopotanie.

Pragniemy tą drogą serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom i zaangażowanym w zbiórkę, a w szczególności najmłodszym, którzy w wyjątkowy sposób oddali sprawie całe swoje serduszka. Chcemy podkreślić, że wsparcie ze strony wszystkich towarzyszy nam przez cały okres leczenia Łukasza, za co bardzo dziękujemy. To dodaje nam sił, szczególnie w momentach gdy ich brakuje, a chwil takich bywa niemało. Ta wyjątkowo trudna dla nas sytuacja ukazała jak wielu wspaniałych ludzi nas otacza, a ich życzliwość, modlitwa i dobre słowo, wtenczas tak bezcenne są nieustannie z nami. Jeszcze raz dziękujemy.

W maju minął rok od rozpoczęcia leczenia. Był to czas skrajnych emocji, a przede wszystkim olbrzymiego wysiłku ze strony Łukasza, który nadzwyczaj dzielnie radził sobie z tak ekstremalnymi dla niego doświadczeniami. Pewnie subiektywnie, ale chcę to podkreślić, jego poczucie humoru i zdystansowanie, nie raz ratowały nas z opresji i wyławiały z odmętów gorszego nastroju. Zawsze był rezolutny w zawadiacki dla siebie sposób, ale w najśmielszych wyobrażeniach nie sądziłam, że będę świadkiem jego waleczności w takich okolicznościach. Łukasz przeszedł dwie poważne operacje, radioterapię, a w ubiegły piątek zakończył ostatni cykl chemioterapii.  Teraz pozostaje rekonwalescencja, systematyczne kontrole oraz nadzieja, że efekty leczenia nie pozwolą na powrót choroby.

Bardzo proszę przekazać dzieciom szczególne podziękowania od Łukasza, który już nie może się doczekać aby uczynić to osobiście.

Z życzeniami zdrowia i fantastycznych wakacji, mamy nadzieję do szybkiego zobaczenia !

Łukasz, Ola i Paweł Topolscy