W dniach od 08 do 15 V 2018 r. odbywa się w Krakowie TYDZIEŃ BIBLIOTEK   pod hasłem "(do)wolność czytania". W ramach XV ogólnopolskiej edycji Tygodnia Bibliotek, w naszym mieście w wielu filiach bibliotecznych odbywają się równocześnie spotkania z pisarzami, twórcami słuchowisk radiowych, dyskusje, wystawy. Szczegółowy kalendarz można znaleźć na stronie http://www.biblioteka.krakow.pl/wydarzenia/

Miłośnicy książek mają w czym wybierać.

Dla najmłodszych i nieco starszych zaplanowano spotkania z autorkami literatury dziecięcej ( Beatą Ostrowicką, Ewą Stadtmüller, Alicją Biedrzycką),  zajęcia teatralne, animacyjne, zabawy związane z czytaniem oraz przedstawienia.

Dla dorosłych obok spotkań np. z Anną Kamińską - autorką słynnych biografii Simony Kossak i Wandy Rutkiewicz, można będzie porozmawiać z Andrzejem Żakiem, czy Jerzym Fedorowiczem. Będzie też można dokonać wymiany książek.

Więcej informacji na stronie: biblioteka.krakow.pl