Zapraszamy uczniów klas I-III do wzięcia udziału w X Konkursie Filialnym „Zostań ilustratorem książek”.

Jest to dwuetapowy konkurs plastyczny na wykonanie ilustracji okładki do ulubionej książki.

Cele: promocja czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci, pobudzanie kreatywności, kształtowanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej, rozwijanie zainteresowań i umiejętności twórczych uczniów.

Zadanie: wykonanie ilustracji okładki do ulubionej książki, w formacie A4, techniką malarską z użyciem farb plakatowych lub akwarelowych.

Prace należy składać w bibliotece szkolnej do dnia 10 IV 2024 (środa).

Warunki udziału:
- praca powinna być wykonana przez ucznia samodzielnie,
- uczeń może złożyć na konkurs jedną pracę, nie zgłaszaną do innych konkursów,
- do każdej pracy należy dołączyć metryczkę, której wzór stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu,
- wraz ze złożeniem pracy konkursowej należy dostarczyć pisemną zgodę rodziców (opiekunów prawnych) na udział dziecka w konkursie według załączonego wzoru – załącznik nr 2.

Prace bez metryczki i zgody rodziców/opiekunów prawnych nie będą dopuszczone do konkursu.

Zgłoszenia: Zgłoszenia do Konkursu dokonuje nauczyciel. Z jednej szkoły może wpłynąć maksymalnie 10 prac.

Uwaga! Pełny regulamin wraz metryczką i zgodą znajduje się tutaj.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!