W poniedziałek 20 listopada obchodziliśmy w Naszej Szkole Miedzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Data obchodów nie jest przypadkowa. 20 listopada przypada bowiem rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. To właśnie 20 listopada 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła dokument, który gwarantuje wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Konwencja o prawach dziecka ma za zadanie chronić dzieci i wspierać je w prawidłowym rozwoju.

Dlatego też 20 listopada dominował w Naszej Szkole kolor niebieski. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wybrali ten kolor w swoich ubraniach jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, zwłaszcza z tymi, których prawa są nadal naruszane.

pr 5 pr 7

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka był okazją, by przypomnieć prawa dzieci, zasygnalizować, dlaczego są one ważne i że każde dziecko powinno móc z nich korzystać. Z tego powodu zostały przygotowane okolicznościowe gazetki, jak również od 13 do 24 listopada na godzinach wychowawczych oraz zajęciach świetlicowych uczniowie przypominali prawa dzieci.

pr3 pr 4