16 października odbył się w naszej bibliotece etap szkolny Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. Miło nam ogłosić jego wyniki.

Finalistą etapu szkolnego w kategorii klas I –III został Maksymilian Franusiak z kl. 3a.
Finalistą etapu szkolnego w kategorii klas IV-VI został Paweł Banaś z kl. 4b.
Finalistką etapu szkolnego w kategorii klas VII –VIII została Emilia Górny z kl. 8a.

Serdecznie gratulujemy!

Finaliści etapu szkolnego przechodzą do etapu międzyszkolnego. Ich przesłuchania odbędą się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, ul. Rajska 1, Wypożyczalnia i Pracownia dla Dzieci – 29 listopada 2023 r.

Konkurs polega na przygotowaniu i przedstawieniu własnej interpretacji czytanego fragmentu ulubionej książki z literatury dla dzieci i młodzieży. Fragment prozy powinien zawierać dialog i opis.

Wszelkie informacje będzie na bieżąco przekazywać pani Ewa Węgiel (bibliotekarz szkolny).

Pozostali uczestnicy również pokazali wysoki poziom. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

Kategoria klas I-III:
I miejsce:
Franciszek Tynor  z kl. 1a, Laura Franusiak z kl. 1a, Igor Hacieja z kl. 1b, Piotr Pshenychnyy z kl. 1b, Mateusz Witek z kl. 2a, Igor Ziober z kl. 2c, Bartosz Żołądek z kl. 2b, Ignacy Grela z kl. 2b, Robert Kinkel z kl. 3a i Julia Wróbel z kl. 3b.
II miejsce: Helena Adamczewska z kl. 1a, Leonardo Chrobak z kl. 1a, Aleksander Dybeł z kl. 1a, Mateusz Rosa z kl. 1b, Kinga Starzecka z kl. 2a, Maria Osiecka z kl. 2a, Jan Chudzik z kl. 2b, Emilia Rawło z kl. 2b, Michał i Artur Rejczyk z kl. 3a, Joanna Augustyn z kl. 3b oraz Emilia Torma z kl. 3b.
III miejsce: Rita Lubertowicz z kl. 1b, Fedir Gerasymovych z kl. 1b, Emilia Brożyniak z kl. 2a i Leon Kopeć z kl. 2b

Kategoria klas IV-VIII:
I miejsce:
Oliwia Delong oraz Bartosz Gurgul z kl. 8c.
II miejsce: Ivo Kotynia, Jakub Panajotidis i Zuzanna Jawień z kl. 8c.
III miejsce: Krzysztof Dunin-Wąsowicz z kl. 8a oraz Maria Pałczyńska - Wierzchoń z kl. 8c.

Serdeczne gratulacje!