W roku szkolnym 2022/2023 Nasza Szkoła realizuje KRAKOWSKI PROGRAM NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO FUTURE4ME! dla szkół podstawowych.

Biorą w nim udział klasy trzecie i czwarte. W ramach FUTURE4ME! dzieci realizują dodatkowe godziny z języka angielskiego przyznane przez Wydział Edukacji UMK.

Wszyscy uczniowie klas III uczestniczą w 4 godzinach języka angielskiego w tygodniu (2 godz. tzw. podstawy programowej i 2 godz. dodatkowe  przyznane przez WE), a uczniowie klas IV uczestniczą w 5 godzinach języka angielskiego w tygodniu (3 godz. tzw. podstawy programowej i 2 godz. dodatkowe  przyznane przez WE).

Dodatkowe zajęcia mają charakter przede wszystkim konwersatoryjny, w których nacisk będzie położony nie tylko na naukę mówienia, ale również poznawanie historii, literatury, kultury i geografii innych krajów z wykorzystywaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych.