W poniedziałek, 23 września 2024 r. uczniowie klas 4a, 5b, 6b i 6c obejrzeli w kinie Kijów spektakl pt. „Chłopcy z Placu Broni” - adaptację lektury szkolnej autorstwa Ferenca Molnara. Został on przygotowany przez Teatr Muzyczny Syrenka.

Spektakl przedstawia losy grupy chłopców, którzy z ogromną pasją toczą największą walkę swojego życia. Oczywiście chodzi o bitwę o prawo do zabawy na placu, ale czy na pewno chodzi tylko o to…?

Przedstawienie było okazją do zapoznania się z treścią lektury szkolnej, która od wielu lat zachwyca i wzrusza czytelników na całym świecie. Ważne, a może najważniejsze są jednak wartości, które przekazuje, takie  jak: honor, odwaga, przyjażń, braterstwo, lojalność czy wierność sprawie.

chł 1