Podczas grudniowych zajęć realizowanych w ramach projektu Future4Me uczniowie klas 3  poznali tradycje bożonarodzeniowe Wielkiej Brytanii. W pierwszej kolejności dzieci zapoznały się z historią kartki świątecznej, obejrzały pierwszą kartkę bożonarodzeniową, a następnie zaprojektowały swoje własne kartki z życzeniami i dołączyły do akcji KARTKA ŚWIĄTECZNA DLA PACJENTA prowadzonej przez księgarnię językową "Zielona Żyrafa" w Skawinie.

Kolejne tradycje, jakie zostały przybliżone uczniom, to Christmas stocking oraz Christams crackers. Uczniowie utrwalali słownictwo dotyczące Świąt Bożego Narodzenia oraz ćwiczyli proste struktury językowe za pomocą gier, zabaw, a także zagadek i innych praktycznych zadań z wykorzystaniem aplikacji multimedialnych. Nie zabrakło również nauki kolęd i piosenek świątecznych w języku angielskim.

Swięta kartki

Podczas grudniowych zajęć realizowanych w ramach projektu Future4ME uczniowie klas 4 zapoznawali się z różnymi typami domów w Zjednoczonym Królestwie. A detached house, terraced houses czy a houseboat to nazwy, które nie mają przed nimi tajemnic. Ponadto zajrzeli do nietypowym domów z różnych stron świata.

Uczniowie poznawali także Szkocję. Dowiedzieli się, gdzie Szkocja znajduje się na mapie Wielkiej Brytanii. Zapoznali się z geografią tego kraju, poznali m.in. symbole Szkocji czy słynną, szkocką potrawę narodową – haggis. Dowiedzieli się także, gdzie mieszka potwór Nessie oraz że noszenie spódnicy przez mężczyzn to „nie obciach”.

Dzieci prezentowały swoje projekty na koszulki-pamiątki z Polski.

poland

W okolicach 6 grudnia klasy 4 uczyły się piosenki S-A-N-T-A i zastanawiali się, ile wiedzą o św. Mikołaju. Dowiedzieli się także, co św. Mikołaj i pani Mikołajowa robią w Wigilię. Przed przerwą świąteczną uczniowie poznawali słownictwo związane z Bożym Narodzeniem i tradycje bożonarodzeniowe. Przedświąteczny czas wykorzystali na gry interaktywne, takie jak Christmas Escape czy Christmas Activities. Ponadto uczyli się kolęd i świątecznych piosenek.

santa

Merry Christmas Everyone!