Podczas listopadowych zajęć realizowanych w ramach projektu Future4ME uczniowie klas trzecich poznali historię Kubusia Puchatka - Winnie the Pooh - wiecznie głodnego i poszukującego miodu misia Kubusia. Dzieci zapoznały się z mapą Stumilowego Lasu oraz nauczyły się piosenki "The Expedition". Na koniec nie zabrakło degustacji ulubionego przysmaku Puchatka – miodku!

winnie thank 3aa

Ponadto uczniowie poznali tradycje związane ze świętem Bonfire Night. Dzień Guya Fawkesa to angielskie święto hucznie obchodzone 5 listopada, w rocznicę wykrycia tzw. spisku prochowego. Tradycją tego dnia jest palenie przez dzieci kukieł wyobrażających Guya Fawkesa, a także pokazy sztucznych ogni oraz festyny. Po obejrzeniu krótkiego filmu i nauce rymowanki „Gunpowder Plot” dzieci wykonały prace plastyczne - ogniska i fajerwerki.

Dodatkowo dzieci poznały tradycję amerykańskiego Święta Dziękczynienia "Thanksgiving". Podczas zajęć uczyły się, jak podziękować za to, co mają, kochają i doceniają - "I am thankful for....".

thank 3 fut 2 thank 3a

Dzieci tworzyły również swój własny kalendarz, utrwalając nazwy miesięcy w języku angielskim.

fut 1

W czasie listopadowych zajęć realizowanych w ramach projektu Future4me klasa 4a prezentowała zabytki Londynu.

london 1

Ponadto poznawała tradycje związane z obchodami Halloween oraz zajrzała za kurtynę historii UK, aby świętować Bonfire Night.

hall 1 hall 2 hall 3

Uczniowie klasy 4b na początku listopada przypominali historię oraz tradycje związane z Bonfire Night. Zajrzeli do Londynu, by obejrzeć tegoroczny pokaz fajerwerków. Następnie dzieci prezentowały klasowe projekty pt. "Angielski dookoła świata".

bonfire bonfire 1

W klasach 4 i 5c nie ma ucznia, który by nie wiedział, że w czwarty czwartek listopada przypada amerykańskie Święto Dziękczynienia, czyli Thanksgiving.

thk 4b 1 thk 4b 2 thk 4b 3

thk 4a 1 thk 4a 2 thk 4a 3

thk 5c 1

Klasy 5a i 5b wyruszyły wraz z Kolumbem na podbój Nowego Świata (Columbus Day) i poznały wydarzenia, które dały początek historii USA. Podróż w czasie do 13 brytyjskich kolonii na wschodnim wybrzeżu pozwoliła uczniom kształcić umiejętności pracy zespołowej oraz doskonalić orientację na mapie.

11 listopada, Veteran's Day, był kolejnym pretekstem do wprowadzenia uczniów w tematykę historii, która łączy ze sobą losy Starego i Nowego Świata.

klasa 5

Aby nieco odpocząć od poważnych tematów, zaglądnęliśmy do amerykańskiej kuchni, a następnie uczniowie opracowali scenki w restauracjach - zamawianie posiłku - w ramach przygotowań do wakacji:). Thanksgiving Day pachniał frykasami, do których degustacji zaprosiliśmy klasy biorące udział w projekcie.

rest 1 rest 2