W październiku uczniowie klas trzecich podczas zajęć realizowanych w ramach programu Future4Me zapoznali się z brytyjskim zwyczajem picia popołudniowej herbatki. Dzieciom została przybliżona historia wprowadzenia tego zwyczaju na Wyspach Brytyjskich oraz zasady etykiety związanej z odpowiednim zachowaniem się podczas picia herbaty.

Ponadto poznali historię Misia Paddingtona. Zabawna, pomysłowa i zawsze ciekawa świata postać zainspirowała wszystkich do wspólnego poznawania jej licznych przygód. Uczniowie mieli również okazję zjeść śniadanie z misiem, samodzielnie przygotowując kanapki z marmoladą. 

pad 1                     pad 2

Dokonali również operacji czasownikowej "To be", ucząc się jego skróconych form w zdaniach przeczących i twierdzących. Lekcja gramatyki okazała się niezwykle ciekawa, a przejęcie roli lekarza - chirurga bardzo stresujące!

to be                                  to be 1

W klasie 4 uczniowie rozpoczęli swoją przygodę ze Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Poznali najważniejsze fakty z dziedziny geografii, symboliki i świąt patronalnych UK. Wybrali się w podróż do Londynu, aby poznać największe jego atrakcje.

lon 1 lon2

Klasy piąte poznały najważniejsze święta stanowe i federalne w USA, a następnie przygotowały własny kalendarz ścienny. 9 października popłynęli wraz z Kolumbem świętować Columbus Day. Poznając historię odkrycia Ameryki i sięgając do początków kolonizacji Nowego Świata, uczniowie mieli okazję dostrzec różnorodność perspektyw, które zawsze towarzyszą wydarzeniom historycznym.

col 1    col 2    col 3