Podczas kwietniowych zajęć realizowanych w ramach projektu Future4Me uczniowie klas 4 zaczęli swoją przygodę z... kartografią, zapoznając się z geografią Zjednoczonego Królestwa. Dzieci pracowały w grupach metodą projektu. Każda grupa zajmowała się innym krajem wchodzącym w skład Zjednoczonego Królestwa, sprawdzała na mapach internetowych ważne miasta, rzeki, góry, a następnie przenosiła na mapę.

20240417 111943 COLLAGE

Praca z mapą pozwoliła uczniom nie tylko lokalizować największe miasta, elementy świata przyrody i dokonania kulturowe UK, ale stanowiła pole bitwy w poznawaniu zasad pracy zespołowej. Było chwilami gorąco..., ale i efektywnie!

mapa 4a

Klasy piąte kontynuowały prace projektowe związane ze stanami USA. Ufff… w końcu… zawisła ponad naszymi głowami dekoracja, dzięki której nie będzie wcale łatwiej się skupić na lekcji…, ale na pewno będzie na czym zawiesić oko.

stany piąte