W poniedziałek, 14 października odbyło się w naszej szkole jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, czyli ślubowanie i pasowanie.

Z tej okazji na sali gimnastycznej miała miejsce uroczysta akademia, którą uświetnili swoją obecnością  Pani Dyrektor A. Bojda, Pani Dyrektor A. Balicka, Przewodniczący Rady Dzielnicy VII Pan Sz. Filipiak oraz Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców Pan Ł. Dylewski.

Uczniowie klas pierwszych otrzymali od dyrekcji szkoły, panów przewodniczących, wychowawców, rodziców oraz pozostałych uczniów piękne życzenia sukcesów w nauce. Następnie w obecności sztandaru szkolnego ślubowali:

My, uczniowie klas pierwszych uroczyście ślubujemy pilnie się uczyć, wzorowo zachowywać, dbać o dobre imię naszej szkoły.

Po ślubowaniu Pani Dyrektor pasowała pierwszoklasistów na uczniów dużym ołówkiem, dotykając nim ramion dzieci.

W dalszej części klasy pierwsze i czwarte pokazały krótkie programy artystyczne.

Dzieci z klas pierwszych recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Następnie gimnastyczki z klasy IVb zaprezentowały układ taneczny. W dalszej kolejności klasy czwarte poprowadziły dyskusję pomiędzy uczniami i nauczycielami. Na koniec gimnastyczki z klasy Ib pokazały swój układ taneczny.

Oczywiście w takim dniu nie mogło zabraknąć chóru szkolnego, który zajął się oprawą muzyczną akademii.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem dla klas pierwszych drobnych upominków.