Szkoła posiada trzy sale gimnastyczne. Największa z nich jest nowoczesną halą sportową z pełnowymiarowym boiskiem do gry w siatkówkę i koszykówkę oraz trybuną dla widzów. Bogate wyposażenie w sprzęt sportowy pozwala prowadzić ciekawe i atrakcyjne zajęcia. Do dyspozycji uczniów jest szatnia.

Ponadto dzięki pozyskanym z Rady Dzielnicy VII środkom finansowym, na terenie ogrodu szkolnego powstało nowoczesne boisko wielofunkcyjne.

salaW części szkoły dobudowanej w roku 2000 znajduje się mała sala gimnastyczna przeznaczona głównie do ćwiczeń z zakresu gimnastyki artystycznej.

Dawna, odremontowana i standardowo wyposażona trzecia sala  gimnastyczna, zlokalizowana na II piętrze budynku, znakomicie służy do prowadzenia klasycznych zajęć z wychowania fizycznego i jest w pełni wykorzystywana przez uczniów i nauczycieli.

boisko1W roku szkolnym 2013/2014 szkoła wzbogaciła się o ogólnosportowe boisko, służące do gry w koszykówkę, piłkę nożną i inne dyscypliny. W lipcu 2014 r., z własnych dochodów pozabudżetowych, zostało ogrodzone ochronną siatką zapobiegającą wydostawaniu się piłki poza jego obręb.

W sierpniu 2019 r. zostało wybudowane boisko do gier i zabaw.

Uczniowie mają możliwości uprawiania narciarstwa alpejskiego lub gimnastyki artystycznej. Prowadząca zajęcia sportowe wyspecjalizowana kadra nauczycielska posiada uprawnienia trenerskie. W plebiscycie Gazety Krakowskiej p. Tomasz Łysak zdobył I miejsce na najlepszego instruktora narciarskiego Małopolski 2018.