W klasach trzecich realizujących zajęcia w ramach programu FUTURE4ME podczas lutowych zajęć było bardzo zimowo. Wszystko to za sprawą zimowego słownictwa, które uczniowie powtarzali i utrwalali za pomocą filmików, gier i piosenek. Wykonane projekty na temat nie tylko ulubionego sportu zimowego, ale także różnych aktywności i czynności zimowych utrwaliły konstrukcję "I like" oraz zwrot "My favourite sport is....". Wspólne zaśpiewanie i zatańczenie "Winter Hokey Pokey Dance" wszystkich wprowadziło w nastrój ferii zimowych.

Po feriach natomiast uczniowie klas trzecich obchodzili Dzień Świętego Dawida - patrona Walii. Na zajęciach uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, gdzie leży Walia, jakie miasto jest jej stolicą i kto jest jej patronem. Dzieci wykonały flagi Walii oraz flagi Świętego Dawida, a także przypinki w kształcie pora i żonkila. Nie zabrakło nauki piosenki "On St. David's Day" oraz  przesłania "Do the little things!!!"

luty 1 luty 2

Podczas lutowych zajęć realizowanych w ramach projektu Future4Me uczniowie klasy 4b zapoznawali się z nazwami kierunków geograficznych w j. angielskim, by móc określać położenie miast na mapie. Wzięli również udział w quizie zatytułowanym „Cities, towns and villages”.

quiz 1

W lutym nadal króluje zima, więc poznawaliśmy także sporty zimowe w j. angielskim. Wykorzystaliśmy dobrodziejstwa strony internetowej wordwall, by podczas wspólnej aktywności odgadywać, co pojawia się na stopniowo odkrywającym się obrazkach. Poza tym ćwiczyliśmy struktury gramatyczne: like/don’t like, by potrafić powiedzieć, które sporty przedstawione na zdjęciach lubimy lub nie lubimy. Podczas tej lekcji skorzystaliśmy także ze strony tinytap. Tym razem gra skupiała się na słuchaniu.

winter s 1 winter s 2

Ponieważ wiele krajów świętuje Chiński Nowy Rok, uczniowie zapoznawali się w lutym ze słownictwem związanym z tym świętem. Dowiedzieli się, jak należy się przygotować do tego święta, jaki kolor dominuje podczas jego obchodów oraz jak świętuje się Chiński Nowy Rok. Jednak najbardziej każdy chciał wiedzieć, jakim jest zwierzęciem według chińskiego kalendarza.

chinese 1 chinese 2 chinese 3 chinsese 4