30 maja i 6 czerwca uczniów klas pierwszych oraz klasy 2a odwiedzili POLICJANCI. Podczas pierwszego spotkania dzieci miały okazję rozmawiać o bezpieczeństwie w drodze do szkoły jak również i poza nią. Policjanci omawiali zasady poruszania się po ulicy, chodniku, a także po drodze. Małym słuchaczom przypominane były numery alarmowe i sposoby wzywania pomocy. Funkcjonariusze poruszyli także tematykę właściwego zachowania w szkole i w domu oraz zagrożeń wynikających z kontaktów z nieznajomymi. Na zakończenie dzieci otrzymały od policjantów upominki w formie odblasków.

Głównym celem drugiego spotkania było zapoznanie dzieci z właściwym postępowaniem wobec zwierząt oraz zasadami postępowania w przypadku ataku agresywnego psa. Uczniowie poznali zadania psa służbowego, ciekawostki o policyjnych zwierzętach oraz co potrafi psi nos.

police 2