W czasie styczniowych zajęć języka angielskiego, w ramach realizowanego w naszej szkole projektu Future4me, klasy czwarte zanurkowały w swoje marzenia ...

Inspiracją dla tegoż jakże przyjemnego doświadczenia stała się postać laureata pokojowej Nagrody Nobla - Martina Luthera Kinga, człowieka, którego marzenia były i są nadal naszymi marzeniami.

Uczniowie zapoznali się z elementami historii Stanów Zjednoczonych dotyczącymi dyskryminacji rasowej, wynikającej z niej segregacji i braku równouprawnienia oraz poznali kluczowe dla tematu słownictwo. Następnie udali się w podróż do naszych prywatnych marzeń i przygotowali dekorację, która utrzyma ich marzenia w locie! Ostatnim punktem działań była pokojowa demonstracja upamiętniająca marsz na Waszyngton 1963 r.

Uczniowie poznali pojęcie praw obywatelskich, wśród których prawo do wyrażania swoich przekonań, z jednoczesnym poszanowaniem drugiego człowieka i jego poglądów, stanowi fundament społeczeństwa demokratycznego.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim anglistom i dobrym ludziom, w sposób szczególny Pani Asi Jamrozik za radosną produkcję chmurek i nauczycielom dyżurującym w czasie przemarszu.

martin 1