Podczas grudniowych zajęć realizowanych w ramach projektu Future4Me uczniowie klas 3 i 4 poznali tradycje bożonarodzeniowe Wielkiej Brytanii.

W pierwszej kolejności dzieci zapoznały się z historią kartki świątecznej i obejrzały pierwszą kartkę bożonarodzeniową, a następnie zaprojektowały swoje własne kartki z życzeniami i wysłały je do siebie. Z wielką niecierpliwością i zaciekawieniem oczekują teraz Pana Listonosza, który dostarczy im życzenia od kolegi lub koleżanki z klasy.

ch 1  ch 2

Kolejne tradycje, jakie zostały przybliżone uczniom, to Christmas stocking oraz Christams crakers.

ch 3 ch 5 ch 4

Uczniowie utrwalali słownictwo dotyczące Świąt Bożego Narodzenia oraz ćwiczyli proste struktury językowe za pomocą gier, zabaw, a także zagadek i innych bardzo praktycznych zadań z wykorzystaniem aplikacji multimedialnych. Nie zabrakło również nauki kolęd i piosenek świątecznych w języku angielskim.

Merry Christmas everyone!!!