Podsumowując cykl zawodów (14 startów) wchodzących w skład Młodzieżowego Pucharu Polski w sezonie 2021/22, Maksymilian Sowa z kolegą z klasy Maksymilianem Kawiorskim, z którym rozpoczął swoją przygodę z narciarstwem w klasie II, zajęli ex aqueo 3. miejsce na 70 zawodników z całej Polski w kategorii Młodzika. Zofia Sarzyńska uplasowała się na wysokim 6. miejscu na 63 zawodniczki w kategorii Młodziczki. Jakub Zalewski, jako młodszy w roczniku, wywalczył 11. miejsce w kategorii Juniora Młodszego na 62 zawodników.

Dzięki swoim wynikom uczeń Szkoły Podstawowej nr 31 Maksymilian Sowa otrzymał powołanie z PZN do kadry Młodzików, jako reprezentant naszego kraju na nieoficjalnych Mistrzostwach Świata Dzieci w narciarstwie alpejskim w Abetone (ITA) oraz we Francji na Pucharze Świata Juniorów La Scara.