Dzisiaj, 19 grudnia odbyły się w naszej szkole jasełka pt. Błogosławiona Noc!

Widowisko zostało przygotowane przez koło teatralne i chór szkolny. Wystąpili w nim uczniowie z różnych klas.

Dzieci w specjalnie przygotowanych strojach, przy pomocy rekwizytów oraz w pięknej scenografii ukazującej Betlejem, przedstawiły sceny narodzin Chrystusa. Pojawiły się postacie Maryi, Józefa, Trzech Króli, Miriam, Rebeki, aniołów, pasterzy, a także osiołka i wołu. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła być świadkiem cudu narodzin Chrystusa.

Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Widowisko było niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli, uczniów, jak i zaproszonych gości.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w dobry nastrój. Piękny śpiew pastorałek i pieśni świątecznych przypomniał wszystkim o tym, że święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

Przygotowaniem chóru zajęła się pani mgr Olga Pabis. Nad całością jasełek czuwała pani mgr Anna Piwowarczyk, za kostiumy odpowiedzialna była siostra Halina Cierpisz, a za scenografię - pani mgr Anetta Deleszkiewicz, ks. Andrzej Wasilewski-Kruk oraz pan Stanisław Łyżczarz.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wspaniałego występu oraz życzymy otwartości, uśmiechu na co dzień lub gestu zwykłego podania ręki drugiemu człowiekowi, który spowoduje przemianę w innych, jak i w nas samych..., bo jak mówiła Matka Teresa z Kalkuty "Zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie".