W piątek, 8 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 31 odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Nasza placówka postanowiła na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży wziąć udział w akcji Szkoła Do Hymnu i wspólnie zaśpiewać 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" o symbolicznej godzinie 11:11. Tego dnia uczciliśmy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Radowaliśmy się z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej podano, że w akcji wzięli udział uczniowie z ponad 19 tysięcy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w Polsce i za granicą. Z województwa małopolskiego zgłosiło się 2091 szkół.

Celem tej inicjatywy jest przede wszystkim zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych.

Akcja „Szkoła do hymnu” to przedsięwzięcie, które jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.  Idea ma być podtrzymywana w kolejnych latach.