W lutym 2018 r. nasza szkoła nawiązała współpracę z Krakowskim Forum Organizacji Społecznych KraFos poprzez osobę pedagoga - p. Annę Pękalską. KraFos pełni funkcję ośrodka pomocy osobom pokrzywdzonym głównie na skutek przemocy oraz nieszczęśliwych wypadków. Projekt opracowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości obejmuje bezpłatną pomoc psychologiczną, prawną, finansową i materialną dla tej grupy dzieci i dorosłych.

 

Swoje potrzeby i problemy można zgłaszać bezpośrednio do p. Pękalskiej w szkolnym gabinecie pedagoga.

Na stronie www.krafos.pl można przeczytać:

"Podstawowymi zasadami świadczenia pomocy są: dostępność, bezpłatny charakter pomocy, profesjonalność, interdyscyplinarność oraz dyskrecja. Ponadto pomoc świadczona jest w sposób interdyscyplinarny, profesjonalny tak aby przyniosła osobom pokrzywdzonym wymierne korzyści"

Formy pomocy to m.in.:

- pomoc prawna, mediacje,

- pomoc psychologiczna i psychoterapia,

- pokrywanie kosztów świadczeń zdrowotnych, lekarstw, wyrobów medycznych, przedmiotów ortopedycznych,

- pokrywanie kosztów związanych z kształceniem w szkołach publicznych lub realizacji obowiązku nauki poza szkołą,

- finansowanie okresowych dopłat do bieżących zobowiązań czynszowych i opłat za energię cieplną, gaz, wodę i opał,

- usługa dostosowania lokalu do potrzeb osoby pokrzywdzonej,

- pokrywanie kosztów dojazdu (wg osobnych kryteriów),

- dofinansowywanie kosztów żywienia i odzieży.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.krafos.pl , osobiście: pod adresem: Kraków ul. Kapelanka 60, 30-347 Kraków (w budynku Ośrodka recepcyjno-szkoleniowego Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla) parter, lok. 08 wejście z boku budynku, telefonicznie: 12 421 22 88, fax: 12 421 22 88 lub pocztą elektroniczną: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz jak wyżej napisano: w gabinecie pedagoga SP 31 - p. Anny Pękalskiej.