W lutym 2018 r. nasza szkoła nawiązała współpracę z Krakowskim Forum Organizacji Społecznych KraFos poprzez osobę pedagoga - p. Annę Pękalską. KraFos pełni funkcję ośrodka pomocy osobom pokrzywdzonym głównie na skutek przemocy oraz nieszczęśliwych wypadków. Projekt opracowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości obejmuje bezpłatną pomoc psychologiczną, prawną, finansową i materialną dla tej grupy dzieci i dorosłych.

Zdziwicie się, ale tym razem p. Tomasz Łysak zapalony sportowiec z dużą dozą empatii do sportu opisujący sportowe wydarzenia, napisał.... o Dniu Kobiet. Nie byłby jednak sobą gdyby w jego relacji nie zaistniał pierwiastek sportu.
"Dzień Kobiet w kręgielni!

W plebiscycie Gazety Krakowskiej p. Tomasz Łysak zdobył I miejsce na najlepszego instruktora narciarskiego Małopolski 2018 (patrz:

Jego podopieczni tyle razy w zawodach zdobywali pierwsze miejsca - tym razem zdobył i On. I to z całkiem sporą przewagą, bo różnicą 20 pkt. do drugiego i 188 pkt. do trzeciego miejsca.

Cieszymy się i gratulujemy!

Do czego mogą się przydać "Dzieje Szkoły" (patrz: zakładka pt. "Historia - Dzieje Szkoły" w naszym serwisie) po upływie wielu lat od ich napisania?

Od kiedy zostały wydane i opublikowane (2010 r., a w 2012 r. wersja poprawiona) do autorki napływają e-maile z pytaniami, z prośbami o bliższe szczegóły, z informacjami itp. Publikacja powoduje nawet osobiste wizyty, jak np. odwiedziny rodziny mieszkającej obecnie na stałe w Kanadzie. Ostatni mail wymaga jednak szczególnej uwagi.
Odpowiada bowiem na pytanie kiedy zostało nadane szkole imię dra Henryka Jordana. W czasie pisania "Dziejów..." przerzucanie setek dokumentów, szperanie w archiwach i materiałach ogólnie dostępnych nie przyniosło, wydawałoby się prostej odpowiedzi na to pytanie. Temat pozostał w sferze nierozwiązanych zagadek. Teraz niespodziewanie nadeszło jego wyjaśnienie. Przytoczę więc otrzymanego maila w całości:

Data 26 II 2018 r. to data historyczna dla naszej biblioteki szkolnej. Po wielu latach egzystencji w niezmiernej ciasnocie uwolniła swoje niemałe zasoby. Książki, uczniowie i p. bibliotekarka uzyskały należną im powierzchnię. Nie jest to jeszcze szczyt marzeń, ale na pewno szczyt naszych możliwości.

20 VI 2017 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Szachowy.Krakowski Klub Szachistów wraz z Radą Rodziców Szkoły Podstawowej nr 31 kolejny już raz organizuje go dla uczniówklas od I do VI znających zasady gry królewskiej.

szkola z ulicy

Zakończył się rok szkolny 2016/2017. Kończy się też pewien rozdział szkolnej "dotychczasowości" - nie mylić z tymczasowością - bo właśnie mijający czas charakteryzował się wyjątkową trwałością i niezmiennością przez dziesiątki lat.