Szkoła posiada trzy sale gimnastyczne. Największa z nich jest nowoczesną halą sportową z pełnowymiarowym boiskiem do gry w siatkówkę i koszykówkę oraz trybuną dla widzów. Bogate wyposażenie w sprzęt sportowy pozwala prowadzić ciekawe i atrakcyjne zajęcia. Do dyspozycji uczniów jest szatnia.

Ponadto dzięki pozyskanym z Rady Dzielnicy VII środkom finansowym, na terenie ogrodu szkolnego powstało nowoczesne boisko wielofunkcyjne.

 W części szkoły dobudowanej w roku 2000 znajdująca się mała sala gimnastyczna przeznaczona głównie do ćwiczeń z zakresu gimnastyki artystycznej.

Dawna, odremontowana i standardowo wyposażona trzecia sala  gimnastyczna, zlokalizowana na II piętrze budynku, znakomicie służy do prowadzenia klasycznych zajęć z wychowania fizycznego i jest w pełni wykorzystywana przez uczniów i nauczycieli.

boisko1W roku szkolnym 2013/2014 szkoła wzbogaciła się o ogólnosportowe boisko, służące do gry w koszykówkę, piłkę nożną  i inne dyscypliny. W lipcu 2014 r., z własnych dochodów pozabudżetowych, zostało ogrodzone ochronną siatką zapobiegającą wydostaniu się piłki poza jego obręb.

Uczniowie mają możliwości uprawiania narciarstwa alpejskiego lub gimnastyki artystycznej. Prowadząca zajęcia sportowe wyspecjalizowana kadra nauczycielska posiada uprawnienia trenerskie. W plebiscycie Gazety Krakowskiej p. Tomasz Łysak zdobył I miejsce na najlepszego instruktora narciarskiego Małopolski 2018.

sala