Od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, bo mnie więcej w tych latach powstały na świecie, gry komputerowe zaczęły cieszyć się narastająco złą sławą. Upływający czas wraz z falą coraz to nowych pomysłów na ich tematykę przyczyniły się do utrwalenia złej opinii.

Od pewnego momentu zaczęło się coś zmieniać. Przyczyniły się do tego badania poszczególnych grup wiekowych dzieci, młodzieży i dorosłych. Bazowego materiału badawczego dostarczyło pokolenie osób dorosłych, ukształtowanych i wychowanych już w okresie komputeryzacji. To na nich dokonane badania mogły rzucić światło na ile kontakt ze światem wirtualnym może ingerować w osobowość

 DLA RODZICÓW DZIECI STARSZYCH

 (artykuł w nawiązaniu do spotkania z psychologiem)

Temat angażowania przez internet czasu i uwagi dzieci staje się coraz bardziej absorbujący i wymagający szerszego omawiania w różnych jego aspektach.

Stworzenie możliwości porozumiewania się drogą internetową zrewolucjonizowało wiele dziedzin ludzkiego życia. Niesie jednak z sobą tyleż korzyści, co zagrożeń. Korzyści są oczywiste. W ramach kontynuacji tematu podjętego w ubiegłym roku szkolnym zajmiemy się tu problemem zagrożeń i uzależnień.

 (artykuł w nawiązaniu do problemu otyłości dzieci omawianym na spotkaniu z psychologiem)

 Ostatnio sygnalizowaliśmy w tematach dla rodziców problem otyłości dziecka. Okazuje się, że sprawa ta absorbuje uwagę bardzo wielu osób, które na łamach prasy dzielą się swoimi uwagami i radami.

 Dzieci takie się nie rodzą

  Gry komputerowe? Pyszna zabawa (!?) i... NIEBEZPIECZNA!!!.

 Dziecko w wirtualnym świecie

Po raz pierwszy pojęcie „rzeczywistość wirtualna” zostało publicznie użyte przez niejakiego pana Jarona Laniera –producenta urządzeń elektronicznych, a było to w roku 1986. A zatem już 28 lat określenie to przyswajane jest przez kolejne pokolenie.


(artykuł w nawiązaniu do spotkania z psychologiem sportu)

Tematem będzie umiejętność radzenia sobie dziecka z porażką, a także sukcesem w kontekście rywalizacji.

Intuicyjnie stosowane metody wychowawcze w razie występujących kłopotów okazują się niewystarczające. Nie zawsze też w porę dostrzegamy problem i nie zawsze rozpoznajemy jego podłoże. Fachowe doractwo i nabyta wiedza powinny ułatwić rodzicom rozwiązywanie konfliktów i stresów występujących u dziecka.