WAKACJE W SZKOLE KLASY IV-VI

Od godziny 8:00 do godziny 14:00

+ W poniedziałek proszę przynieść PISEMNĄ ZGODĘ rodziców na samodzielny powrót dziecka po zajęciach;

+ W poniedziałek prosimy o wpłaty (za wstępy) i zakupienie biletów MPK. Bilety będą potrzebne w dniach:2-5 lipca

OPŁATY należy wpłacić do nauczycieli prowadzących:

I tydzień – 40 zł;

II tydzień – 35 zł + 6 biletów MPK

 

1 tydzień: Detektyw na tropie zagadki

Data

Program dnia

25 VI

Gra terenowa oraz zabawy z wykorzystaniem kodów QR. A dla strudzonych i zmęczonych piknik w PARKU JORDANA. W planie badanie sekretnego  życia roślin   spacer na Kopiec Kościuszki i lody.

26 VI

Wizyta w OGRODZIE DOŚWIADCZEŃ im. Stanisława Lema. Poznawanie zagadek wszechświata; czy to, co niewidzialne można poznać  zmysłami dotyku i węchu? – sprawdzimy😊 Każdy z nas ma w sobie coś z wielkiego naukowca, eksperymentatora ciekawego praw rządzących światem, nawet jeśli nie zdaje sobie z tego sprawy. Kto z nas nie zastanawiał się, dlaczego jabłko spada na ziemię albo czym tak naprawdę jest światło? Wielu pragnie poznać i zrozumieć reguły rządzące naszym światem. Jednak najlepszą drogą do zrozumienia jest samodzielne wykonanie doświadczeń, które w prosty sposób tłumaczą piękno fizyki. 

27 VI

Spotkanie z gwiazdami i nie tylko…w Krakowskim Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego spróbujemy poszukać odpowiedzi na niektóre kosmiczne pytania. Astronomia może być atrakcyjna nawet w lecie i dla młodzieży.  Nauka ta kojarzy się z tajemnicami Kosmosu, pięknymi zdjęciami, eksploracją planet. Interdyscyplinarność astronomii sprawia, że uczniowie chętniej poznają różne zagadnienia z matematyki, fizyki i geografii a także chemii, informatyki, literatury i historii. 

28 VI

WIOSKI ŚWIATA

Zobacz, dotknij, poczuj! - Interaktywne zwiedzanie sześciu osad
z różnych części świata. Można tu zobaczyć tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata, a także możliwości spotkania ludzi, którzy pracowali w tych miejscach, można w sposób namacalny doświadczyć tamtejszej kultury i tradycji. Dokąd wybierzemy się my…?

29 VI

KINO + niespodzianka

 

 

 

Data

2 tydzień: Turniej pięciomagiczny

Program dnia

2 VII

Turniej drużyn o proporzec.

A dla strudzonych i zmęczonych wizyta w chłodnej kopalni AGH oraz piknik w PARKU JORDANA.

3 VII

 

 

KINO + niespodzianka

4 VII

Wizyta w Ogrodzie Botanicznym

- badania sekretnego życia roślin,

- zabawy i gry  z wykorzystaniem  kodów QR.

5 VII

Muzeum AGH, Smocza Jama

Każdy z nas ma w sobie coś z wielkiego naukowca, eksperymentatora ciekawego praw rządzących światem, nawet jeśli nie zdaje sobie z tego sprawy. Kto z nas nie zastanawiał się, dlaczego jabłko spada na ziemię albo czym tak naprawdę jest światło? Wielu pragnie poznać i zrozumieć reguły rządzące naszym światem. Wystawa interaktywna poświęcona prawom rządzącym przyrodą będzie podróżą nie przez świat równań i wzorów, a przez krainę eksperymentów i samodzielnych poszukiwań praw fizyki. Stanie się okazją do przeprowadzenia szeregu różnorodnych doświadczeń. Pozwoli na lepsze zrozumienie otaczającej nas rzeczywistości i na dostrzeżenie fizyki ukrytej w codziennym życiu. Uczestnicy będą mogli poczuć się jak prawdziwi odkrywcy i obudzić swą głęboko skrywaną naturę naukowca.

6 VII

Kopiec Kraka, TĘCZOWE SCHODY

W trakcie wykładu słynnego naukowca szpiedzy wrogiego wywiadu uprowadzają profesora Einsteina. Uczestnicy gry na podstawie przechwyconych informacji wyruszają na poszukiwania. Przechodząc przez niezwykłe kolorowe schody poznają ciekawe miejsca w Krakowie oraz wykonują nietypowe zadania, aby odnaleźć kryjówkę, w której przetrzymywany jest profesor.