Co roku 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Jest to data, którą wszyscy bardzo dobrze znamy.

Upamiętnia ona wydarzenia, które miały miejsce w 1918 roku. Właśnie wtedy nasza Ojczyzna po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość, ponieważ od 1795 do 1918 roku Polska znajdowała się pod zaborami.

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest zawsze bardzo uroczyście. W większych miastach odbywają się defilady. Organizowane są także koncerty, na których można usłyszeć patriotyczne pieśni. W kościołach przeprowadzane są uroczyste Msze św. za Ojczyznę.

Tegoroczna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości będzie szczególna ze względu na panującą pandemię i związane z nią ograniczenia. Zamiast udziału w wielkich zgromadzeniach wszyscy mogą włączyć się w zdalne świętowanie we własnych domach. Zachęcamy do wywieszenia flagi narodowej.

"Wyjątkową okazją do zaakcentowania wspólnotowego wymiaru obchodów będzie akcja „Niepodległa do hymnu”, w ramach której każdy będzie mógł 11 listopada w samo południe przyłączyć się do wspólnego śpiewania Hymnu Państwowego. Wystarczy o godz. 12.00 włączyć jedną z większych stacji radiowych lub telewizyjnych i przyłączyć się do "Mazurka Dąbrowskiego", który będzie emitowany na antenie. Do wspólnego hymnu można będzie przyłączyć się również za pośrednictwem Internetu. Wystarczy wejść na strony niepodlegla.gov.pl, gdzie dostępne są szczegóły akcji."

Więcej informacji o zdalnym świętowaniu na stronie https://www.gov.pl/web/kultura/narodowe-swieto-niepodleglosci-hucznie-choc-zdalnie.

W naszej szkole już dziś 10.11 podzas lekcji online o godz. 11.11 zachęcamy do zaśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu".