Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Referat ds. Młodzieży Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa, zaprasza młodzież w wieku od 13 do 26 lat do udziału w "Festiwalu Młodych Twórców", który odbędzie się w dniach od 18 listopada do 15 grudnia br. w Krakowie.

Festiwal realizowany jest w ramach programu aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu miasta na lata 2019-23 „Młody Kraków 2.0” w obszarze KULTURA (DLA) MŁODZIEŻY, którego głównym celem jest poszerzenie dostępu do kultury dla młodzieży oraz stworzenie warunków do tworzenia kultury przez młodzież, między innymi poprzez organizowanie programów i wydarzeń wspierających młodych twórców w różnych dziedzinach sztuki.

 

W Festiwalu mogą wziąć udział młodzi ludzie, którzy interesują się kulturą i sztuką, a przede wszystkim:

- piszą swoje teksty,
- rysują, malują lub fotografują,
- komponują muzykę, śpiewają lub grają w zespołach,
- kręcą autorskie filmy.

Dla Uczestników Festiwalu przygotowano: profesjonalną realizację nagrań muzycznych, wystawę w Pawilonie Wyspiańskiego, indywidualne konsultacje portfolio ze specjalistami, warsztaty i wykłady on-line oraz wywiady w rozgłośniach młodzieżowych.

Termin zgłoszeń upływa w dniu 30 października br.

Więcej informacji oraz regulamin: https://bit.ly/3dgYc0W

Wszystkie elementy wydarzenia zostały zaprojektowane z uwzględnieniem panującej pandemii i odbędą się bez udziału publiczności, z zachowaniem minimalnego kontaktu pomiędzy uczestnikiem a osobami realizującymi np. nagrania czy konsultacje.

Partnerami wydarzenia są: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży oraz Muzeum Krakowa.

FMT plakat A3 final