Szanowni Państwo,

w poprzednim roku szkolnym 1% podatku zbieraliśmy dla Łukasza, wtedy ucznia klasy 7a, a dziś już ucznia klasy 8a, który walczył z nowotworem kości. W tym roku również prosimy o przekazanie 1% podatku dla Łukasza.

Nadal walczymy o jego zdrowie, aby jak najszybciej mógł zająć miejsce obok kolegów ze swojej „jedenastki”, a zimą szusować po ulubionych stokach!

Co należy zrobić?

Aby przekazać 1% należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1% wpisać “1717 Bantop”. 

W czerwcu 2019 roku zakończyło się leczenie Łukasza, na które składały się, m.in.: chemioterapia zasadnicza, radioterapia guza pierwotnego, usunięcie chirurgiczne guza, chemioterapia podtrzymująca, operacja chirurgiczna płuc oraz radioterapia płuc. Kiedy wszystko zaczęło wracać do normy, a Łukasz z niecierpliwością wyczekiwał powrotu do szkoły i przyjaciół, badania kontrolne zburzyły krótkotrwałe szczęście… U Łukasza wykryto kolejny guz, w płucach, który szybko przyrastał. W październiku 2019 rozpoczęto kolejną chemioterapię, mającą na celu zmniejszenie wielkości guza, tak aby możliwe było przeprowadzenie operacji płuc. Po tak trudnej i wycieńczającej walce organizm Łukasza jest już mocno wyczerpany, dodatkowo kończą się refundowane metody leczenia. Rekomendowanym leczeniem jest zastosowanie chemioterapii celowanej, która jest mniejszym obciążeniem dla organizmu i daje lepsze rezultaty. Do odpowiedniego dobrania takiej chemioterapii konieczne jest przeprowadzenie genetycznego badania mutacji genów, którego wykonanie, przy obecnym stadium choroby, możliwe jest tylko w zagranicznych ośrodkach. Koszt badania wynosi ponad 22 000 zł. To niestety nie koniec kosztów leczenia… Po wykonaniu operacji i zakończeniu chemioterapii, konieczny będzie jeszcze przeszczep komórek macierzystych (odbudowa szpiku). Następnie, przez co najmniej 2 lata, Łukasz będzie musiał przyjmować leki ograniczające powstawanie przerzutów, których koszt to około 7 000 zł miesięcznie.

Dzięki Waszej życzliwości i wyrozumiałości, za które jeszcze raz bardzo dziękujemy, nie poddajemy się i walczymy dalej! Równocześnie prosimy o dalsze wsparcie w walce Łukasza z chorobą. Pomóc Łukaszowi można również dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: „1717 Bantop”

Dodatkowe informacje https://www.kawalek-nieba.pl/bantop/