Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego „Krakowskie szkoły najlepiej segregują odpady” realizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie.

Głównym celem tego programu jest kształtowanie proekologicznych postaw związanych z selektywną zbiórką odpadów i ochroną środowiska wśród dzieci i młodzieży, a także zorganizowanie w szkołach właściwego systemu segregacji odpadów. Program został objęty Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Nasza szkoła została wyposażona przez MPO w zestawy koszy do selektywnej zbiórki odpadów. W związku z tym na każdym piętrze już  pojawiły się te kosze. W skład zestawu wchodzi kosz koloru żółtego przeznaczony na metale, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe, kosz koloru niebieskiego - na papier, kosz brązowy - na bioodpady, a tylko na parterze jeden kosz zielony przeznaczony na szkło. Kosze do selektywnej zbiórki odpadów są oklejone planszami opisującymi ich przeznaczenie.

 

W każdej sali lekcyjnej nadal znajdują się kosze na odpady zmieszane.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://mpo.krakow.pl/najlepiej/.

 

A od dzisiaj:

Niech ten mały i ten wielki segreguje metal, papier, bioodpady i butelki!

Bo segregacja to ważna sprawa, a przy tym dobra zabawa!

kosze