Piątek, 29 listopada, Andrzeja

Dziś pogoda była okropna. Uczniowie klasy 5c zastanawiali się po ostatniej lekcji, jak wrócą do domów. Niektórzy nie wzięli parasolów, a na zewnątrz lało jak z cebra. No cóż, takie są uroki jesieni.

Tymczasem na lekcji wychowawczej w klasie 5d uczniowie świetnie się bawili. Losowali babeczki, w których znajdowały się pewne informacje. Niektórzy dowiedzieli się z nich, że już w tym roku nie zjedzą pizzy ☹, inni, w niedalekiej przyszłości, skonstruują wynalazek, polecą w kosmos lub wygrają Eurowizję 😊.

Na oznaki jesiennej chandry, zmęczenia i zniechęcenia proponujemy udział w imprezie lub zwyczajach związanych z andrzejkami. Zabawa, śmiech, taniec to dobre sposoby na wyzwolenie endorfin, czyli tak zwanych hormonów szczęścia. Oczywiście nie zlikwidują one jesiennej pluchy, czy zimna za oknem, ale dzięki nim będziemy mieli lepsze samopoczucie i poczujemy zadowolenie z siebie.