Zimowy wypoczynek już za nami. Ferie były doskonałą odskocznią od codziennych zajęć szkolnych i wielu obowiązków.

Pragnąc przyczynić się do zaoferowania naszym uczniom ciekawych form spędzania wolnego czasu, po raz kolejny zorganizowana została akcja pt. „Zima w szkole”.

Uczniowie przypisani do grupy starszej mieli okazję odwiedzić Park Edukacji Globalnej i odbyć warsztaty w tradycyjnym igloo, gdzie dowiedzieli się, że dzisiejsza Arktyka nie jest już miejscem całkowicie odciętym od cywilizacji. Celem kolejnej wyprawy było Muzeum Archeologiczne, w którym nasi uczniowie poznali tajniki ceramiki pradziejowej, obejrzeli wystawę „Pradzieje i wczesne średniowiecze Małopolski”, a także wykonali własne naczynia z gliny. Ciekawym elementem tygodniowego planu były dwudniowe warsztaty animacji poklatkowej w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży, gdzie powstały zabawne filmy animowane. Popularnością i dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia, które miały miejsce w Muzeum Etnograficznym. Uczestnicy biorący udział w muzealnej grze wcielili się w zwierzynieckich włóczków, żaków z Akademii Krakowskiej, czy rzemieślników z podkrakowskich wsi. Cenną pamiątką tego spotkania były własnoręcznie ozdobione koszulki, wyrażające tożsamość autorów.

Zajęcia zorganizowane w ramach akcji „Zima w szkole” i przeznaczone dla grupy starszej odbyły się w pierwszym tygodniu ferii. Ich uczestnicy mieli okazję zdobyć nową wiedzę i umiejętności, ale także wykazać się pomysłowością, twórczością oraz współpracą w grupie. Najlepszym podsumowaniem wspólnie spędzonego czasu był uśmiech goszczący na twarzach dzieci.